Javascript Menu by Deluxe-Menu.com
  
BİZDEN HABERLER
 
PAZAR’DA TEKSTİL ATIKLARI ÖZEL OLARAK TOPLANACAK
PAZAR’DA TEKSTİL ATIKLARI ÖZEL OLARAK TOPLANACAK

Pazar Belediyemiz tarafından başlatılan proje ile tekstil atıklarının da geri dönüşümü sağlanacak.

Bir tekstil firmasıyla işbirliği anlaşması yapan Pazar Belediyesi, ilk etapta şehrin 20 noktasına tekstil atık konteynerleri yerleştirdi. Bu uygulamanın Pazar ilçesinde ilk olduğu kaydedildi.

Pazar’da tekstil atıkları özel olarak toplanacak. Kullanılmış giysi, ayakkabı, tekstil kumbaraları sayesinde daha önceden vatandaşların çöpe attıkları kullanılmış eşyalar toplanarak ayrıştırıldıktan sonra kullanılabilir olanlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Kullanılamayacak eşyalar ise geri dönüştürülerek ekonomiye ciddi katkılar sağlanmış olacak.

zabıta kontrolünde olan geri dönüşüm konteynerleri, kullanılmış giysi kumbaralarının ilk etapta ilçe içinde belirli noktalara muhtarlıklara ve nüfusun yoğun olduğu güzergâhlara konuldu. İlerleyen günlerde ihtiyaç duyulduğunda başka yerlere de konulabilecek.

Kumbaralara bırakılan eşyalar, ayrıştırma merkezinde kullanılabilir olan kıyafetler ayrılarak, temizlemeye gönderiliyor. Kullanılabilir durumda olmayan giysi ve tekstil malzemeleri ise, ayrıştırma merkezinde yapılan işlemlerin ardından geri dönüşüme gönderiliyor.

Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, tekstil atıklarının toplanması projesi ile yaptığı açıklamada, “İlk kez uygulanıyor. İlk etapta 20 farklı noktaya yerleştirdiğimiz kumbaralara gösterilen ilgi büyük oldu. Hem doğayı koruyan, hem de dayanışmayı büyüten bu kumbaralara ilginin önümüzdeki günlerde daha da artacağından eminim” şeklinde konuştu.

TOPLAMA YERLERİ
Soğuksu Mahallesi; Eski Hastane karşısı Halı Saha yanı, Merhum Mualla Telatar’ın binasının yanı
Arap Mahallesi; Başaran Sitesi karşısı, Bağkur Sitesi yanı
Kirazlık Mahallesi; Yüz evler Fırın yanında, Şok Market yanı, Katori Mevki 2 adet
Pazar Mahallesi; Mesut Yılmaz İlkokul karşısı
Sahil; Gülsüm Sitesi yanı 2 adet, Veysel Vardal Okulu yanında 1 adet, Kirazlık Çay Fabrikası Şok Market yanı, Beyaztaş Mahallesi sahil yolunda 2 adet, Petrol Ofisi yanında 2 adet
Hamidiye; Hastane karşısı, Suada Otel arka kısmında, Necat Sağbaş okulu yanı.
Ocak Köyü; Ceyhun Sitesi önü


Geri Dön
 
Sayfanın başına git