Javascript Menu by Deluxe-Menu.com
  
BİZDEN HABERLER
 
PAZAR'DA GAZİLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI
PAZAR'DA GAZİLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

Pazar’da 19 Eylül Gaziler Günü, düzenlenen törenle kutlandı.

15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenen törene Kaymakam Vekili Ardeşen Kaymakamı Emrah yılmaz, Garnizon Komutanı Hava Üsteğmen Coşkun Yılmaz, Belediye Başkanı Ahmet Basa, Cumhuriyet Başsavcısı Emre Tunay, Kurum amirleri, gaziler, gazi ve şehit yakınları ile vatandaşlar katıldı.
Atatürk Anıtı'na Kaymakamlık, Garnizon komutanlığı, Belediye Başkanlığı, siyasi parti çelenklerinin sunulmasıyla başlayan kutlamalar saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti.
 
 
 
BELEDİYE BAŞKANI BASA'DAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI
 
Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Basa mesajında, “Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük teminatı olan, ulusal kahramanlığımızın simgesi gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutluyorum” dedi.
 
Başkan Basa, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Zaferlerle dolu soylu Türk Tarihi’nin temelinde de bu kahramanlık ruhu ve inanç vardır. Türkiye Cumhuriyeti de aynı ruh ve milli şuurla kazanılan büyük zaferin, o sağlam temellerin üzerinde yükselmiştir. Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin dün cephede vermiş oldukları şanlı mücadele, bugün Türk gençliğinin en büyük övünç ve feyiz kaynağıdır. Tarihin gördüğü en büyük destanların kahramanları olan şehitlerimiz ve gazilerimiz dün olduğu gibi bugün de yolumuza ışık tutan en önemli yol göstericileridir. Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm hayatta olan gazilerimiz ile 15 Temmuz akşamı FETÖ terör örgütü mensuplarının hain saldırılarında Vatan için canlarını ortaya koyan gazilerimize, saygı duymak ve değerli kişiliklerine yaraşır minnet ile şükranlarımı sunuyorum.”


Geri Dön
 
Sayfanın başına git