Javascript Menu by Deluxe-Menu.com
  
BİZDEN HABERLER
 
BAŞKAN BASA’NIN ÇANAKKALE VE 18 MART MESAJI
BAŞKAN BASA’NIN ÇANAKKALE VE 18 MART MESAJI

Pazar Belediye Başkanımız Ahmet Basa, Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıldönümü ve 18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Basa, “Vatan topraklarını korumak ve savunmak için en güç ortamda canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimizi, minnet ve rahmetle anıyorum. Dün olduğu gibi bu gün de aziz şehitlerimizin torunları, aynı azim ve kararlılıkla, 15 Temmuz’ da Çanakkale ruhunu bir kez daha yaşatarak, yeniden kahramanlık destanını tarihe yazdırmıştır.” dedi.

Başkan Basa, mesajında şunları kaydetti:
“Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında yer alan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olmak bakımından insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Bu zafer, Türk’ün gücünü dünyaya ispatlayan kahramanlık mücadelesidir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve yakın silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı, vatanı uğrunda canını bir an bile düşünmeden feda eden tüm şehitlerimizi ile ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle ve hayatta olan kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum.”

 


Geri Dön
 
Sayfanın başına git